Pravidla

Pokud víte, co je to šifrovačka, čtěte dále. Pokud jste doposud na žádné nebyli, doporučujeme před přečtením pravidel nejdříve prostudovat stránky sifrovacky.cz.

Novinky oproti loňsku (ve zbývajícím textu změny zvýrazněny červeně):

  • V registračním formuláři mimo jiné najdete krátký dotazník. V něm sice žádná šifra není, ale může významně ovlivnit, do jakého týmu budete namíchání, čili jej vyplňte prosím co nejupřímněji. Zároveň vás prosíme, abyste si s jinými (potenciálními) účastníky Míchané neukazovali vaše odpovědi, mohlo by vám to zkazit zážitek ze hry.
  • Letos připravili několik šifer, které budou zveřejněny již před hrou. Odkaz na ně vždy najdete v autentizované sekci po přihlášení. Jejich řešení vám přinesou bonusové body pro váš tým - tedy 1 bod i kdyby šifru vyluštilo nezávisle na sobě více členů téhož týmu (stále platí, že složení vašeho týmu se dozvíte až na startu hry). Jelikož chápeme, že řešit šifry sólo je dost specifická disciplína, není proti pravidlům řešit tyto “předmíchané” šifry v menších skupinkách. Ideálně si to představujeme tak, že to každý nejprve zkusí sám a když ho to přestane bavit, tak si s kamarády vymění své postřehy. Rozhodně nechceme, aby celé pole účastníků luštilo společně, nebo aby někdo do skupinové konverzace napsal jen heslo pro ostatní k opsání. Zkrátka chovejte se tak, abyste si tyto šifry co nejvíce užili, ne abyste získali co největší výhodu, a nemůžete udělat chybu. A samozřejmě pokud byste si nějakým svým chováním nebyli úplně jistí a chtěli jej posvětit, nebojte se nám napsat mail.

To nejdůležitější:

Vize:

Technické detaily: