Pravidla

Pokud víte, co je to šifrovačka, čtěte dále. Pokud jste doposud na žádné nebyli, doporučujeme před přečtením pravidel nejdříve prostudovat stránky sifrovacky.cz.
To nejdůležitější:

Denní – Start: 9:50 (Pražákům doporučujeme autobus SA v 7:00 nebo vlak v 6:50), konec: 22:00.
Lineární – Až na případné bonusy pro nápovědy a startovní aktivitu je hra striktně lineární.
Městská – Hru zvládnete i v sandálech, těžký terén je vyloučený.
Krátké přesuny – Další stanoviště je vždy vzdáleno nejvýše 2 km vzdušnou čarou od předchozího.
Nápovědy – Nápovědní systém bude něco mezi NaPALMně, Párkem a Krutou (zá)krutou, přesněji se to dozvíte v posledních informacích před hrou.
Mapa – Doporučená mapa jsou mapy.cz, GPS je povolena.
Další vybavení – Nic nestandardního není vyžadováno (může být upřesněno v posledních informacích), googlení encyklopedických znalostí a používání šifrovacích softwarů povoleno.
Startovné – 50 Kč na osobu.

Vize:

Zimoc – Chceme navázat na tradici šifrovaček s míchanými týmy.
Těžké šifry – Chceme se vrátit do dob, kdy vyžadovat po účastnících na 13. stanovišti něco šíleného, co žádný tester nevyluštil, byl standard.
Dolušťování – Chceme od hráčů, aby šifru poctivě vyluštili ještě před odchodem. Na stanovištích může být vyžadováno jak plné znění tajenky, tak i dotazy kontrolující, zda tým chápe jednotlivé kroky postupu. Při špatné či neúplné odpovědi může hlídač stanoviště nevydat týmu šifru, dokud šifru pořádně nevyluští. Na druhou stranu nepovažujeme scrabblení a podobné postupy za podvádění, čili tým nebude nijak extra penalizován (časovou penalizací, diskvalifikací apod.).

Technické detaily:

Kapacita – Hra je určena pro nejvýše 104 hráčů, v případě většího zájmu je rozhodující čas registrace.
Tvorba týmů – Částečně randomizovaný algoritmus se pokusí vytvořit týmy tak, aby všechny týmy měly co nejbližší průměrný trueskill a rozptyl trueskillů (jak σ, tak μ), plus aby každý tým měl co nejnižší počet společných účastí členů. Nikdo nebude nalosován s nikým, koho napsal mezi pětici lidí, se kterými jít nechce.
Způsob přesunu – Povoleny jsou vlastní nohy, MHD a v případě povodní raft či kanoe.
Konec registrace – 19. 3. 2016, 23:59. Pokud budete chtít svoji registraci zrušit před tímto termínem, napište nám na michana.sifrovacky@gmail.com. Pokud budete mít někdy po konci registrace před začátkem hry důvodné podezření, že se možná hry z nějakého důvodu nezúčastníte (nemoc, pracovní cesta, cizí svatba, vlastní pohřeb apod.) dejte nám prosím vědět. Mít připravených 2^n různých rozlosování týmů je výrazně menší problém, než vymýšlet úplně nové na startu.