šifra: Smrtka

Zadání

Zobrazit postup řešení

Diskuse k šifře

Tom

Nebo nezačínat tajenku něčím, co s přimhouřením očí může být KOD ZNI 😁

hanchas
Verze při testování

Úplně původně byla tajenka jen "PREZDIVKA JAMESE POTTERA", což vedlo k tomu, že tam nebyly skoro žádné "půlměsíčky" a bylo to fakt zbytečně těžké.

Pak jsme v jednu chvíli tajenku zjednodušili na "HESLO JE PREZDIVKA HARRYHO OTCE" i s mezerami, což nakonec vedlo k tomu, že si testeři udělali substituci pomocí "HESLO JE" a pak to doscrabblili i bez znalosti principu.

Tak jsme to zase vrátili na "PREZDIVKAHARRYHOOTCE" a doufali, že tím, že jsou tam teď ty půlměsíčky, se to stane luštitelnějším :)

Nicméně je vidět, že největší překážkou nakonec nebylo uvědomit si znak relikvie smrti, ale to zpropadené indexování. Příště si na to musíme u podobných šifer dát větší pozor :)

Dero

Hezkej wow efekt, když nám došlo, že to jsou relikvie smrti. Zklamání, když nám nedošlo, jak ty tvary indexovat. :) Asi by se mi jako hint bývalo líbilo, kdyby v zadání smrtky byly otočené "popořadě", tj. pod úhly 0, 45, 90, 180, 270.

Tom

Skoro jsme to vyluštili, zastavil nás jen čas a malá potřeba dalších bonusů. Měli jsme znamení, věděli jsme, že rotace mají 26 různých symbolů. Napoprvé jsme netrefili očíslování a pak se k tomu nevrátili. Tak jen ať máte radost, že luštitelné bylo všechno :)